Tetování

“A to je napořád?”

Ano.

I proto je pro mě důležitý celý proces a komunikace. Od momentu, kdy se rozhodnete pro spolupráci se mnou na něčem, co chcete mít neustále na sobě…

Máte vlastní nápad, nebo inspiraci? Sem s tím. Tvoření návrhů na přání pro mě k tetování neodmyslitelně patří a je to moje oblíbená forma práce.

Vybrali jste něco z volných návrhů níže? Super, teď je potřeba se rozhodnout, kde budete tetování nosit. Možná jste zaslechli, že různé části těla jsou jinak citlivé. Ano, žebra budou nejspíš bolet víc než stehno, a loket víc než předloktí, ale každý jsme jiný a i v citlivosti na bolest můžou být velké rozdíly.

Není ale potřeba tetování protrpět. S bolestí se dá pracovat. Dobře se vyspat, pít dost vody, najíst se a mít kdyžtak po ruce něco malého k jídlu, mít na sobě pohodlné oblečení a nezapomenout dýchat. Někomu funguje rozptylování v podobě audioknih, seriálů, a tak. Já to mám naopak, když mám dost klidu na soustředění, můžu bolest “rozdýchat”, až se pak už nezdá nesnesitelnou…vlastně taková meditace.

Tetování má svoje kořeny snad ve všech starých kulturách. Často neslo význam propojení s rodem nebo komunitou. V některých kulturách věřili, že určité symboly mají ochrannou, posilující moc. A v neposlední řadě tu vždycky byla estetická hodnota tetování. A dnes? Změnila se hlavně technologie a barvy a tím i možnosti, co všechno se dá vytetovat. Jinak náměty a důvody zůstávají podobné…

Vzpomínka, přání nebo čistě vizuální záležitost…každopádně velmi osobní. Děkuju za důvěru, se kterou za mnou přicházíte.

Nový život staršímu tetování? Může být…

Rozjasnit barvy nebo kompletně změnit tematiku může být někdy velká výzva a někteří tatéři z různých důvodů covery nebo obnovy nedělají. Já se rozhoduju individuálně. Pokud byste o nějakou takovou úpravu ode mě měli zájem, ozvěte se. Potkáme se osobně a probereme možnosti.

Vybrali jste některý z volných návrhů nebo máte vlastní nápad?